Step 3

 How much are the lessons going to cost ?

  • We offer several packages but recommend the 6 lesson package to learn a fully choreographed routine.
  • You can book a taster class and then upgrade to one of the other packages
  • You can take as many classes as you wish or feel necessary. Some couples learn a routine for 6 months !

Pricing

  • A taster lesson costs £ 50.00 for 1 hour or £ 40.00 for 45 mins
  • The ‘ Keep it Simple ‘ Package costs £ 170.00
  • The ‘ Thrills and Frills ‘ Package costs £ 250.00
  • The ‘ Put on a Show ‘ Package costs £ 330.00

Please see Packages for further details